TPO

Vybrali ste si z ponuky našich služieb?

V prípade ak máte doplňujúce otázky, alebo máte záujem o ktorúkoľvek z nami ponúkaných služieb, kontaktujte nás. Radi Vám pripravíme cenovú ponuku.

Napíšte nám

Firestone Ultraply® TPO

Fólia Firestone UltraPlyTM TPO (FPO) je ideálnou voľbou v prípade, že hľadáte strešný systém neškodný pre životné prostredie s extrémnou odolnosťou UV žiareniu, starnutiu a tepelnému namáhaniu, ktorý je zároveň kombináciou estetického vzhľadu a výbornej dlhodobej pevnosti spojov.

Ide o špeciálny termoplastický polyolefín vyrobený z polypropylénu a etylénpropylénovej gumy. Takáto strešná fólia spája v sebe odolnosť elastomérov proti klimatickým vplyvom a starnutiu so zvárateľnosťou termoplastov horúcim vzduchom.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou je odolnosť fólie pri trvalom kontakte so všetkými bežnými stavebnými hmotami, čo na rozdiel od fólií z mäkčeného PVC umožňuje jej použitie aj v priamom kontakte s asfaltami, tepelnými izoláciami z penových plastov (EPS, XPS, PIR, PUR) a rovnako dobre odoláva i kyslým dažďom, zásaditým účinkom vtáčieho trusu ako i mnohým iným chemickým vplyvom a účinkom prostredia.

Jedným z dôležitých dôvodov tejto vynikajúcej odolnosti proti starnutiu a odolnosti mnohým látkam je fakt, že pri výrobe fólie nie sú použité tzv. zmäkčovadlá ani žiadne iné látky zabezpečujúce flexibilitu výrobku, ktoré sa časom z fólie vytrácajú. Preto nie je fólia Firestone UltraPly TPO náchylná na poškodenie chemickou interakciou pri kontakte s inými stavebnými materiálmi použitými v konštrukcii, ani žiadnou bežnou prevádzkou pri ktorej dochádza ku zvýšenému zaťaženiu rôznymi látkami. Všetky tieto vlastnosti, ako i mnohé ďalšie prednosti materiálu vedú k jeho mimoriadne vysokej životnosti a spoľahlivosti.

Membrána Firestone Ultraply® TPO je ľahká, pružná a vystužená fólia navrhnutá tak, aby zaistila zodpovedajúcu trvanlivosť pre väčšinu priemyselných a komerčných použití. Firestone ponúka možnosti inštalácie pre najrôznejšie typy striech, tak pre nové strechy ako aj rekonštrukcie.

  • balastovaný systém
  • plnoplošne lepený systém
  • mechanicky ukotvený systém